Skąd pozyskiwać niewielkie kwoty na nieoczekiwane wydatki?

Czasy są obecnie trudne i niestety coraz częściej zdarza się nam potrzebować dodatkowych środków finansowych na jakieś określone sprawy. Najczęściej jest to związane z sezonowymi wydatkami, jak wyprawka szkolna, wiosenny remont mieszkania czy wakacje, ale czasem zaskoczy nas również większa awaria samochodu czy konieczność kupienia nowej pralki. W takich wypadkach, wykluczając pożyczanie pieniędzy od rodziny, wybieramy zwykle opcję bank lub para bank. Która z tych opcji jest lepsza?

Pożyczanie pieniędzy od banku

Jeśli chodzi o krótkoterminowe pożyczki, banki nie są zbyt fortunnym miejscem, w jakim powinniśmy o nie pytać, ponieważ załatwianie jakichkolwiek formalności okupowane jest długimi kolejkami oraz długotrwałymi procedurami, których nie brakuje. Również kłopot z wzięciem takiej bankowej pożyczki mogą mieć osoby posiadające już jakieś kredyty na swoim koncie, problemy z regularną spłatą czy zupełnie odwrotnie – nie posiadają żadnej historii kredytowej. Inaczej jest w przypadku para banków oraz takich stron, jak ExtraPortfel.

Pożyczanie od instytucji pozabankowych

Dużo lepszym i prostszym rozwiązaniem jest korzystanie z pomocy takich stron internetowych, jak ExtraPortfel, za pomocą których można mieć pieniądze na swoim koncie w przeciągu kilkudziesięciu minut. Portale tego typu oferują minimum formalności oraz możliwość pożyczenia kwoty wynoszącej między 100 a 5000 złotych, a więc tych kwot, które są najczęściej deklarowane.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie wyświetlany.


*