Czy posiadając osiemnaście lat wszędzie dostaniesz pożyczkę?

Wchodzenie w dorosłość wydaje nam się, że daje nam niemal nieograniczone możliwości oraz dostęp do wszystkiego, począwszy od picia alkoholu po wszelkie inwestycje czy decyzje finansowe, które wreszcie można podejmować samodzielnie. Czasem jednak okazuje się, że osiemnaście lat to jeszcze za mało, aby podjąć niektóre decyzje…

Jak to jest w para bankach?

Otóż niektóre instytucje pożyczające pieniądze wymagają posiadania nie osiemnastu, a dwudziestu jeden lat, aby móc samodzielnie zaciągać tego typu zobowiązania pożyczkowe. Na takich stronach jak ExtraPortfel możemy informację odnośnie tego faktu znaleźć od razu w regulaminie oraz w najczęściej zadawanych pytaniach. To jednak nie jedyne miejsce, gdzie wprowadzone są takie zasady. Jest to dosyć poważna decyzja, dlatego nie jest możliwość jej podjęcia dawana również tym świeżo upieczonym pełnoletnim osobom.

Poza tym – dlaczego uwielbiamy właśnie taką formę pożyczania pieniędzy?

Parabanki dzisiaj to jedno z najczęściej wymienianych źródeł pozyskiwania dodatkowych funduszy na jakiś określony cel, dlatego, że wszystkie proponowane procedury są banalnie proste, do otrzymania pieniędzy najczęściej wystarczy spędzić kilkanaście minut przed ekranem monitora, uzupełniając formularz z danymi, które są tymi pochodzącymi z dowodu osobistego. Kwoty, jakie najczęściej są pożyczane, wynoszą między kilkaset złotych a kilka tysięcy, jednak zwykle nie więcej, niż pięć tysięcy.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie wyświetlany.


*