Pożyczki na dowód, jako jedyna deska ratunku

   Najtrudniejsze sytuacje, które wymagają od nas najwięcej działania i pieniędzy, dzieją się zazwyczaj w najmniej oczekiwanym momencie. Nie każdy może sobie pozwolić na odkładanie pieniędzy, z których może później skorzystać w trakcie czarnej godziny. Zazwyczaj spotyka się to z ogromnymi problemami i zapożyczaniem u rodziny. Część może skorzystać z opcji wzięcia kredytu z banku, każdy wie ile może to trwać i ile papierów trzeba do tego zbierać. To nie tylko problematyczne, ale i niemożliwe, by móc zrealizować to w krótkim czasie. Dlatego powinno się skorzystać z możliwej opcji dla każdego, jakimi są pożyczki na dowód.

Jak wziąć pożyczkę na dowód?

   Wystarczy skontaktować się z firmą pożyczkową, która zajmuje się udzielaniem takiej pożyczki. Na spotkaniu z przedstawicielem, można ustalić najróżniejsze warunki i kwestie dotyczące spłaty takiej pożyczki. Nie jest to jednak jedyna możliwość, z jakiej można skorzystać. Od jakiegoś czasu dostępne są również pożyczki na dowód udzielana bez wychodzenia z domu. Jak to działa?

   Należy wejść na stronę firmy udzielającej takiej pożyczki. Kolejnym krokiem jest wypełnienie wniosku z podaniem własnych danych osobowych. Jest to konieczne, by dana firma mogła wydać Ci jakiekolwiek pieniądze. W owych danych podaje się między innymi adres, zarobki i numer dowodu osobistego. Później należy potwierdzić jeszcze dane do konta i można wysyłać to do firmy zleceniowej.

   W celu uwierzytelnienia twoich danych, firma kontaktuje się z tobą i zadaje pytania dotyczące danych, które podałeś. Dzięki temu można utwierdzić się, że o pożyczkę stara się naprawdę osoba, której dane są w systemie, a nie jakiś złodziej. To ważne i konieczne środki bezpieczeństwa, gdyż jak wiadomo ilość przestępców finansowych rośnie z dnia na dzień.

W jaki sposób firma może sprawdzić do kogo należy konto?

   Firma pożyczkowa, która akurat udziela danej pożyczki na dowód (np w lendon.pl), jest zobligowana do jak najszerszej ochrony danych, ale również do szczegółowego sprawdzenia tego, czy dane konto, na które wpłyną pieniądze należą do wnioskodawcy, a nie załóżmy do jakiegoś przypadkowego złodzieja. Najlepiej jest to sprawdzić, prosząc by ów wnioskodawca przelał symboliczną kwotę (zazwyczaj jest to jeden grosz), na konto firmy pożyczkowej. Ów grosz jest oczywiście oddawany niezależnie od decyzji ostatecznej dotyczącej pożyczki. Jest to najłatwiejszy sposób na sprawdzenie wiarygodności wnioskodawcy. Firma ma wtedy prostą i jasną drogę do sprawdzenia autentyczności wnioskodawcy. Wraz z wysłanym przelewem, firma pożyczkowa dostaje również dane podstawowe osoby, do której należy owe konto.

   Tak się dzieje z każdym przelewem. Wystarczy zwrócić uwagę na to, że, gdy przychodzą przelewy, to na górze pojawią się informacje dotyczące tego, kto dokonał przelewu. Podane są podstawowe informacje, takie jak imię i nazwisko oraz adres i nazwa banku, z którego dokonywany jest przelew. Wówczas, widać jasno, od kogo dotarł przelew i firma pożyczkowa powiela dane z przelewu, z tym, co jest wpisane na wniosku. Jeśli się zgadza, to oznacza, ze konto należy do osoby składającej wniosek.

   Ostatnimi czasy, wymyślono również szybsze i bardziej bezpośrednie formy sprawdzania, do kogo należy konto, jednak wymaga to podania więcej szczegółów i danych dostępowych do konta. Większość decyduje się na przelewanie symbolicznej kwoty. Warto jednak zaznaczyć, że sprawdzanie konta następuje tylko za pierwszą pożyczką. Jeśli później podaje się takie same dane i tego samego odbiorcę, to firma przyjmuje to jako pewnik, że jest to konto tej osoby.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie wyświetlany.


*